Deníček Ranche 8.8. 2013

8. srpna 2013 v 19:00 | Saskie
Deníček ranche 8.8. 2013
Dnešní deníček napsala : Saskie Brownová
Pozn. : Časy jsou zaokrouhleny ( např. stalo se-li něco v 11:10 píši,že se to stalo v 11:15)

06:00 - Serafinin E-mail : Milá Saskie,jelikož jsem - jak víš - na návštěvě u své sestry,chtěla bych tě požádat o malou laskavost.Byla bych Ti moc vděčná, kdyby si mi dnes večer poslala E-mail s deníčkem ranche,který bych dnes v 19:00 uveřejnila na našich stránkách.
Serafina

08:00 - Tom, Lena a já Saskie jsme nakrmili všechny koníky.Vyhřebelcovali jsme a připravili Afrona,Eleanoru,Wendy a Marlayho na speciální hodinu tréninku. Lena trénovala čtyři holčiny ve věku od 7 do 9 let.Děti se učily základní jízdárenské pokyny,něco z přirozené komunikace a Lena jim také vysvětlila,jak se mají chovat v neobvyklých situacích.

08:30 - Zbylí koníci právě dostali nažrat a jsou připraveni k hřebelcování.Ti kteří se již nažrali a nečeká je zatím žádná práce byli odvedeni do výběhu.

11:00 Leně onečně zkončila únavná hodina tréninku.Ono se to nezdá,ale trénovat čtyři malé hočičky,dávat pozor aby nespadly či si neudělaly něco jiného je docela makačka na nervy :D.
Lena se teď vedle mne zhroutila na venkovní křeslo a kecá mi do psaní...

12:00 - Koně byli odvedeni z pastvy a dostali nažrat.Ti co doteď pracovali jdou na louku,ostatní se hřebelcují,či jinak čistí.Někteří koně jsou připravováni na vyjížďku,jiní se chystají na drezuru,parkur,nebo cross country.

13:30 - Začíná hodina parkuru,drezury a Crossu.S dětmi na parkur trénuju já Saskie ve venkovní jízdárně.Děti mě poslouchají a vedou si výtečně.Myslím že ten náročný výcvik je přeci jen k něčemu dobrý.Tom si vzal hodinu Crossu v lese.Z jeho podrobného vyprávění se doslýchám,že tam měli příjemný chládek,všem žákům se tam moc líbilo a byli rádi že si mohou zajezdit v lese,místo aby se mučili na jízdárně. Lena,coby naše prvotřídní jezdkyně se v roli trenérky dostavila na svou hodinu drezury.Zabrali si krytou jízdárnu,takže jsou na tom mnohem lépe než my co trénujeme parkur.Lena je na děti jako obvykle přísná.Neustále kontroluje,jestli mají všichni paty dolů,jak drží otěže,jestli koně moc nekopají a dbá na to aby pobídky byly jemné a téměř neznatelné.

17:45 - Chtěla jsem holčinám udělat radost a tak jsem si s nimi vyjela na vyjížďku do lesa.Všichny jsme uvítaly příjemný chládek a při cválání jsme byly nadšené z mírního větříku,který nám čechral vlasy.Dojely jsme až k potoku,kde se koně občerstvili. Děvčata dostala nápad, že bychom koně mohly jít plavit.Tak prosebně se na mě koukaly,že jsem nemohla odmítnout.Dívenky vyčetly z mých očí souhlas,a než jsem stačila něco dodat už byla sedla z koní dole a všichny se hrnuly do vody.Ani já jsem nezůstala pozadu a vběhla jsem s koněm za nimi do vody. Vyjížďka se pěkně protáhla.Bylo už 18:45 a tak jsme musely honem domů.

19:00 - Přesně v sedm jsme přijely na ranch.Děvčata honem vyhřebelcovyli spocené ale spokojené koně a daly jim seno a čistou vodu.Po tom jsme se všichni společně posadily kolem venkovnho provizorního kulatého stolu.Lena přinesla zmrsku a Tom začal vyprávět strašidelné příběhy.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hanicka.konicek hanicka.konicek | E-mail | Web | 9. srpna 2013 v 8:48 | Reagovat

jé to byl krásný den, plavení bych si taky užila, stejně  jako lekce drezury =)

2 Grace Grace | Web | 9. srpna 2013 v 12:53 | Reagovat

Koníci si určitě den užili:) I ty malé holčičky:D Také bych byla vyřízená....

3 liška liška | Web | 9. srpna 2013 v 13:44 | Reagovat

Tak to si to určitě pěkně užíváte!
Je, plavení, drezura, parkur, Cross... to bych si také nechala líbit :)

4 aša aša | 9. srpna 2013 v 14:13 | Reagovat

Tak to muselo být super, docela chápu že je vyčerpávající trénovat 4 holčiny a jet pak na vyjížďku do elsa muselo být super, stejně tak to ostatní...
moc se mi líbí jak jsi to sepsala :)

5 Naty Naty | E-mail | Web | 9. srpna 2013 v 15:32 | Reagovat

Určite si to koníci užili. Bol to naozaj veľmi pekný deň, ani sa im nedevím že boli úplne vyčerpaní :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na všechny moje články,fotky videa atd. se vztahují autorská práva ! Kopírování povoleno POUZE s mým souhlasem, aktivním zdrojem nebo logem ! Pokud toto nebudete dodržovat,zablokuji vás. Děkuji za pochopení !
Serafina